home

متاسفانه ال جی بی تی ها در افغانستان از جمله گروه‌هایی هستند که کمترین شانس را برای زنده ماندن در میان افرادی دارند که به دلایل اجتماعی-ساختاری مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند ، امروز ما شاهد بیشترین خشونت علیه جامعه ال جی بی تی ها در افغانستان هستیم .

این در حالیست که دادگاه عالی طالبان اعلام کرد که چهار نفر در قندهار به اتهام «لواط» در در انظار عموم شلاق زدند این دادگاه (یک‌شنبه، ۱۷ جدی) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که هرکدام از این افراد به ۱۸ ماه «حبس تنفیذی» و ۳۹ ضربه شلاق محکوم شدند بر اساس اعلامیه‌ی این دادگاه، حکم مجازات این افراد در صحن محکمه‌ی مرافعه‌ی قندهار اجرا شده است و در آن علاوه بر مسئولان این محکمه، مراجعان و شهروندان عادی نیز اشتراک داشتند.

گروه طالبان در دو سال اخیر، چند مورد حکم‌ قصاص را نیز در ملأ عام اجرا کرده‌اند.

قبلا هم معاون ستره محکمه طالبان اعلام کرد که دادگاه های طالبان در سراسر افغانستان 37 نفر را به «سنگسار» و چهار نفر را به «قتل زیر دیوار» محکوم کرده اند, قتل زیر دیوار فقط برای داده گاهی افرادی ال جی بی تی در افغانستان توسط طالبان صادر میشود .
دادگاه طالبان این حکم را برای «زنا و لواط » صادر می کند. معنی لواط افرادی ال جی بی تی را میگوید .

امروز متاسفانه توسط طالبان در افغانستان، اقدامات خشونت آمیز سرکوب کننده بدون هیچ گونه الزام قانونی به صورت خودسرانه انجام می شود ولی در پاسخ سازمان ملل متحد و سازمانهایی حقوق بشری و دولت های دخیل در فاجعه افغانستان سکوت نموده است و این سکوت درد اور متاسفانه جنایات طالبان را در افغانستان به هر گروه اسیب پذیر افزایش داده است .
سازمان ملل متحد و جهان نباید در برابر این جنایات علیه جامعه ال جی بی تی در افغانستان ساکت بماند.

سازمان رنگین کمان افغانستان که برای حقوق ،ازادی و نجات جامعه ال جی بی تی افغانستان مبارزه میکند بار دیگر این احکام ظلمانه طالبان را علیه ال جی بی تی کیو های افغانستان محکوم می کند .
و ما از جامعه جهانی و سازمان ملل متحد خواهان این هستیم طالبان را در تمام پلتفرم‌های جهانی تحریم نموده و فشارهای حداکثری به این گروه وارد کنید از باج دادن و تسامح در هر شکل و سطحی به طالبان خودداری کنید و اقدامات فوری برای حفاظت از حقوق و نجات جامعه ال جی بی تی کیو در افغانستان انجام دهید .

رنگین کمان افغانستان
۸/۱/۲۰۲۴