home

ستره محکمه طالبان میگوید این دو نفر به اتهام روابط نامشروع به 35 روز تا 6 ماه حبس محکوم شدند .
دادگاه کیفری طالبان میگوید این دستور را در مورد همه متهمان اعمال نکرده و هر یک از متهمان را به ۳۵ روز حبس محکوم کرده است .

این دادگاه همچنان درست در اعلامیه خود مشخص نکرد که این مجازات برای دو نفر تعیین شد زن و مرد استند یا مرد با مرد است .

قبلا دادگاه عالی طالبان اعلام کرده بود که چهار نفر را در قندهار به اتهام «لواط» در در انظار عموم شلاق زدند این دادگاه (یک‌شنبه، ۱۷ جدی) با نشر اعلامیه‌ای گفته بود که هرکدام از این افراد به ۱۸ ماه «حبس تنفیذی» و ۳۹ ضربه شلاق محکوم شدند بر اساس اعلامیه‌ی این دادگاه، حکم مجازات این افراد در صحن محکمه‌ی مرافعه‌ی قندهار اجرا شده است و در آن علاوه بر مسئولان این محکمه، مراجعان و شهروندان عادی نیز اشتراک داشتند.

( لواط ) در قوانین شریعت و مجازات اسلام، به روابط جنسی بین دو مرد اطلاق میشود .

این درحالیست که گروه طالبان در دو نیم سال اخیر، چند مورد حکم‌ قصاص را نیز در ملأ عام اجرا کرده‌اند.

و همچنین در این روزها ال جی بی تی های افغانستان یکی پس از دیگر مورد حمله افرادی طالبان قرار میگیرد و تا هنوز تعدادی از ترنسجندر های افغان توسط افرادی طالبان ربوده و ناپدید شده است و سازمان رنگین کمان افغانستان در تلاش است تا هویت و مشخصات این ترنسجندر ها را بدست بیاورد .

سازمان رنگین کمان افغانستان که برای حقوق ،ازادی و نجات جامعه ال جی بی تی افغانستان مبارزه میکند بار دیگر این احکام ظلمانه طالبان را محکوم می کند و نگرانی شدید خود را از محکمه و حکم های مجازات طالبان علیه جامعه ال جی بی تی در افغانستان ابراز میدارد و از سازمان ملل متحد، سازمان‌های حقوق بشری و کشورهای دخیل در فاجعه افغانستان خواستاریم که این سکوت آزاردهنده در قبال وضعیت ناگوار جامعه‌ی ال‌جی‌بی‌تی افغانستان را بشکند.
حقوق‌بشر چنان‌چه در منشور آن آمده است امتیازی محدود به مرزهای جغرافیایی، هویت‌های جنسیتی و گروه‌های اجتماعی خاصی خلاصه نشود. به‌باور ما آن‌چه در افغانستان جریان دارد مصداق بارز آپارتاید جنسیتی و جنایت بشری است.
متاسفانه اعضای جامعه‌‌ی ال‌جی‌بی‌تی‌کیوی افغانستان از به‌حاشیه‌رانده‌شده‌ترین گروه‌های اجتماعی است.
دسترسی افرادی ال جی بی تی به انترنیت و گوشی بدلیل نداشتن درآمد مالی کمتر است ال جی بی تی ها در افغانستان زنده است ولی زنده گی نمی تواند .
گرسنگی و طالبان امروز جان ال جی بی تی های افغانستان در سکوت و دور از چشم جهان گرفته است ال جی بی تی های افغانستان بخصوص ترنسجندر در افغانستان از حق کار و تحصیل محروم استند و افرادی ال جی بی تی که تعدادی زیادی شان از خانواده هایشان تبعید شدند هیچ در امدی برای سیر کردن شیکم هایشان در افغانستان ندارد .

سازمان رنگین کمان افغانستان
۱ فبروری۲۰۲۴